Şuan da TRT 1'i Canlı İzliyorsunuz!

Popüler Kanallar
TRT 1 TV

Devlet Televizyonu olarak 1964 yılının 1 Mayıs günü yayın hayatına başlar TRT. 1972 Anayasasında tarafsız Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak tanımlanır. 1993 yılında Radyo ve Televizyon yayınları serbest bırakılırken TRT Televizyonunun özerkliği ve tarafsızlığı Anayasa’da hükme bağlanır.

TRT AVAZ, Balkanlar, Orta Asya, Orta Doğu, Kafkaslar olmak üzere 250 milyon nüfustan oluşan geniş bir coğrafyada yayınlarını sürdürmekte. Azerbaycan Türkçesi, Kazakça, Kırgızca, Özbekçe, Türkmence yayınlar yapmaktadır.

TRT ANADOLU, Yerel ve Bölgesel Televizyonlar Birliğinin ortak yayın gerçekleştirdiği kanal oldu daha sonra Diyanet kanalı olarak hizmetini sürdürdü.

TRT-EURONEWS, iş birliğinin gerçekleşmesinden sonra TRT dünya televizyonu EURONEWS’ in büyük ortaklarından biri olurken EURONEWS 9. Dil olarak Türkçe yayın yapmaya başladı.

TRT Okul, TRT Spor, TRT HD yayınları, İngilizce yayın yapan TRT WORLD. Radyo kanallarımız TRT türkü, TRT nağme, TRT Avrupa, TRT FM yayınlarını sürdürmekte.

TRT, ulusal ve uluslararası platformda geniş coğrafyalara yayın gerçekleştirerek dünya televizyonu olma yolunda ilerlemektedir.

SİTENE EKLE
TRT 1 Yayın Akışı
Kanala ait yayın akışı bulunamadı
Kanallar